امیدوارکننده‌ترین مکان‌ها در منظومه شمسی برای بررسی زندگی بیرون از محیط زمین

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

امیدوارکننده‌ترین مکان‌ها در منظومه شمسی برای بررسی زندگی بیرون از محیط زمین کجاست؟ به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، یافته‌های جدید به دست آمده از مدارگرد “کاسینی” نشان می‌دهند که اساسی‌ترین عناصر برای ادامه زندگی در یکی از قمرهای زحل وجود دارند.

فیوچریسم افزود، قمر “انسلادوس” (Enceladus) زحل، یکی از امیدوارکننده‌ترین مکان‌ها در منظومه شمسی برای بررسی زندگی بیرون از محیط زمین است. پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند انسلادوس که ششمین قمر زحل است، بسیاری از عناصر لازم برای زندگی را در خود جای داده است.

داده‌های مدارگرد “کاسینی ” (Cassini) نشان داده‌اند مولکول‌های آلی پیچیده‌ای در انسلادوس وجود دارند که در قسمت‌های گوناگون، از اقیانوس این قمر گرفته تا ترک‌های پوسته یخی آن به چشم می‌خورند.

این مولکول‌های غنی از کربن، از اقیانوس واقع در زیر سطح یخی انسلادوس، بیرون می‌آیند و از شکاف‌های گرم آن می‌گریزند. بیرون آمدن این مولکول‌ها از اقیانوس، موجب می‌شود انسلادوس، تنها مکان خارج از زمین باشد که نیازهای اساسی زندگی را در خود جای داده است.

مدارگرد کاسینی، در طول پرواز سال ۲۰۱۵ خود، تشخیص داد که در میان مواد خارج شده از شکاف‌های سطح انسلادوس، هیدروژن وجود دارد. هیدروژن، گاهی اوقات مانند یک منبع انرژی برای میکروب‌هایی عمل می‌کند که نزدیک به چاه‌های گرمابی موجود در اقیانوس‌های زمین ساکن هستند. در نتیجه، پژوهشگران فکر کردند که ممکن است شکل‌گیری هیدروژن انسلادوس، ناشی از فعالیت گرمابی این قمر باشد.

بررسی‌های جدید کاسینی در سال ۲۰۱۷ با تشخیص مولکول‌های آلی، نظریه امکان زندگی در انسلادوس را تقویت می‌کند. “نوزیر خواجا”، از نویسندگان این پژوهش گفت: این مولکول‌های بزرگ، شبکه پیچیده‌ای هستند که اغلب از صدها اتم کربن، هیدروژن، اکسیژن و احتمالا نیتروژن تشکیل شده‌اند.

پژوهشگران باور دارند این مولکول های آلی، در اثر فعالیت‌های گرمابی شکل گرفته‌اند. سپس، به همراه حباب‌های گاز، به سطح رفته و در زیر سطح یخی، یک لایه نازک آلی تشکیل داده‌اند. حباب‌ها در چاه‌های گرمابی از هم پاشیده‌ و بخار آب و مولکول های آلی را پخش کرده‌اند.

این یافته های جدید نشان می‌دهند که انسلادوس می‌تواند مکان جالبی برای ادامه پژوهش در مورد زندگی خارج از سیاره زمین باشد.

نتایج این پژوهش، در مجله ” Nature” به چاپ رسید.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پایه را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x