۶ کتاب در فهرست نهایی جایزه «گلداسمیت» قرار گرفتند - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

۶ کتاب در فهرست نهایی جایزه «گلداسمیت» قرار گرفتند

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی
6 کتاب در فهرست نهایی جایزه «گلداسمیت» قرار گرفتند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نشریه «گاردین»، در فهرست نهایی این جایزه که امسال سومین دوره خود را سپری می‌کند، نام کتاب «جزیره اطلس‌گون» نوشته «تام مک‌کارتی» نیز به چشم می‌خورد که در سال ۲۰۱۵ در چند جایزه مهم ادبی از جمله در فهرست نامزدهای «من بوکر» قرار داشته است.


از اسامی آثار مطرح در این دوره می‌‌توان به «اندوه چیزی است با پرها» (Grief Is the Thing with Feathers) نوشته «مکس پورتر» که پیش از این نام آن در فهرست اولیه کتاب‌اولی‌ها «گاردین» نیز قرار داشت، اشاره کرد. این کتاب به عنوان اثری «ترکیبی از رمان، شعر، مقاله و نمایشنامه‌ای برای خواند» توصیف شده است.


از دیگر آثار حاضر در این فهرست، سومین نوشته «آدام تیرول» با نام «ترسناک و زیبا» است که بنا به گفته «مارک لاوسون»، منتقد ادبی آن را باید «همچون نوشته‌ای تلفیقی از آثار میلان کوندرا و موراکامی و آثار پست‌مدرنیستی خواند.»


«استخوان بیتل»، نوشته «کوین باری» که به تور کنسرت رازآلود «جان لنون» در سال ۱۹۷۸ به کرانه غربی جزیره ایرلند می‌پردازد می‌پردازد و هشتمین اثر «ماگنون میلز»، «میدانی از پارچه طلا» که تمثیلی است از چالش‌های سنتی در منطقه‌ای شبه روم و انگلیس به‌شمار می‌رود نیز در این فهرست قرار دارند.


از دیگر رمان‌های تاریخی در این فهرست می‌توان به «اعمال آدم‌کش‌ها» نوشته «ریچارد بیرد» اشاره کرد که داستانی تخیلی است و در آن کارآگاهی درگیر موضوعاتی درباره اسطوره‌های دینی می‌شود.


«جاش کوهن»، رییس هیات انتخاب درباره این فهرست می‌گوید: «آثار این فهرست نشان می‌دهد که چگونه نویسندگان امروز به چالش بر اشکال ادبی برمی‌خیزند و ساختار آن‌ها را برهم می‌ریزند.»


برنده جایزه ۱۰ هزار پوندی «گلداسمیت» ۱۱ نوامبر معرفی خواهد شد.


اسامی اصلی این فهرست عبارتند:

 خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x