کاربرد زردچوبه در سامانه دارو رسان هوشمند - گلوبایت کتاب
گنجینه نظرات مشتریان
ارسال رایگان محصولات

کاربرد زردچوبه در سامانه دارو رسان هوشمند

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس و روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایرج کوهساری مجری طرح با بیان اینکه در این پروژه تحقیقاتی سامانه دارو رسان هوشمند تهیه کردیم، گفت: این سامانه بر پایه یک چارچوب آلی- فلزی است. این چارچوب دارای حفره‌هایی است که مولکول‌های دارو در داخل این حفره‌ها بارگذاری می‌شوند.

وی هدف از تولید این سامانه را پیشنهادی برای درمان بیماری سرطان دانست و خاطر نشان کرد: اساس عملکرد این سامانه دارورسان، حساسیت ساختار مولکولی آن به تغییر اسیدیته می باشد.

مجری طرح در این باره توضیح داد : pH خون در حدود ۷٫۴ است و زمانی که خون به نواحی سرطانی می‌رسد این میزان به حدود ۶ تا ۶٫۵ می‌رسد.

کوهساری با تاکید بر اینکه این سامانه حداقل رهایش دارو را در نواحی بافتهای سالم بدن دارد، ادامه داد: این سامانه نسبت به میزان pH خون حساس است از این رو زمانی که به محدوده سلول‌های سرطانی وارد می‌شود به دلیل کاهش میزان pH، در مدت زمان کوتاهی بیش از ۹۰ درصد دارو را در منطقه سرطانی رهاسازی می‌کند.

مجری طرح خاطر نشان کرد: این مطالعات در دستور کار قرار دارد و تاکنون تست‌های سمیت، کشت سلولی و بررسیهای ضد میکروبی آن انجام شده است

کوهساری کاربرد این سامانه را در درمان بیماری‌های سرطان دانست و یادآور شد: برای این منظور تاکنون دو داروی «وکسوروبیسین»(Doxorubicin) و «کورکومین» ماده موثره دریافت شده از گیاه زردچوبه را بر روی این سامانه با درصد بالا بارگذاری شده است.

این محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه مطالعات این پروژه در حال پیگیری است، یادآور شد: اجرای مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی آن در دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی بیمارستانی در مرحله بعدی قرار دارد.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پزشکی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

 

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
گلوبایت را در موبایل خودببینید! این وب سایت در تاریخ 1393/08/23 در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است پرداخت با کارت های عضو شتاب accept international payments with bitcoin
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x
()
x