پیشگیری بهتر از درمان است: پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

پیشگیری بهتر از درمان است: پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

پیشگیری بهتر از درمان است: پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان: به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن راهبرد پیشگیری از سرطان در کشور،گفت: آموزش سبک زندگی سالم و خودآزمایی سرطان به دانش‌آموزان در مشهد آغاز شده است.

دکتر علی متولی زاده اردکانی در آستانه برگزاری سومین سمپوزیوم بین‌المللی سرطان نسترن اظهار کرد: مرکز سرطان نسترن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد و جهاد دانشگاهی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن  را از تاریخ ۸ تا ۱۰ آذر ماه امسال برگزار خواهد کرد.

وی در مورد محورهای علمی این سمپوزیوم افزود:  تشخیص زودهنگام سرطان، مدیریت و درمان هدفمند سرطان، تغذیه و مکمل‌های دارویی و نقش آنها در مطالعات پایه و میان‌رشته‌ای سرطان از محورهای اصلی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن است.

دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن بیان کرد: یکی از اهداف مهم سمپوزیوم، نهادینه کردن راهبرد پیشگیری از سرطان در بین مدیران و مسئولین مربوطه در وزارت بهداشت و همزمان در بین جوانان است.

متولی‌زاده اردکانی عنوان کرد: در جهت اجرایی کردن این راهبرد، مرکز سرطان نسترن به شکلی هدفمند ۱۰۰ دبیرستان دخترانه در مشهد را زیر پوشش آموزش‌های پیشگیری از سرطان در حوزه‌های تغذیه، سبک زندگی شامل روانشناسی، ژنتیک، ورزش و خودآزمایی قرار داده است.

وی گفت: در طول دو دهه گذشته بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان برنامه‌های کنترل سرطان و برنامه‌های آموزشی پیشگیری از سرطان را در سطوح دبستان و دبیرستان اجرا کرده‌اند تا انتخاب سبک زندگی سالم توسط جوانان نهادینه شود.

دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وزارت بهداشت و درمان بر سیاست‌های درمانی تاکید دارد، مرکز سرطان نسترن امیدوار است بتواند این خلاء را حداقل در استان خراسان پر کند و تجربه‌های کسب شده در حوزه آموزش روش‌های پیشگیری از سرطان را در آینده به دیگر استان‌های کشور انتقال دهد.

متولی‌زاده در پایان گفت: وزارت ورزش، دبیر خانه سلامت و فیفا (بخش پزشکی) از برگزارکنندگان و همراهان سمپوزیوم هستند.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پزشکی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x