واکسن می‌تواند به عنوان زبان دیپلماسی قوی برای کشور باشد - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

واکسن می‌تواند به عنوان زبان دیپلماسی قوی برای کشور باشد

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

واکسن می‌تواند به عنوان زبان دیپلماسی قوی برای کشور باشد. به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با تاکید بر ضرورت نگاه ویژه به جایگاه موسسه رازی و صنعت واکسن‌سازی در کشور گفت: واکسن می‌تواند به عنوان زبان دیپلماسی قوی برای کشور باشد و نفوذ فرهنگی کشور به سایر نقاط جهان با صادرات واکسن افزایش یابد.

دکتر علی اسحاقی در چهلمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی که در محل موسسه رازی برگزار شد، ضمن معرفی، تشریح فعالیت‌ها، تولیدات و برنامه‌های این موسسه، اظهار کرد: تولیداتی که توسط موسسه رازی انجام می‌شود، در هیچ مرکزی در کشور به این وسعت وجود ندارد اما متاسفانه توجه شایسته‌ای به این صنعت نمی‌شود.

وی ضمن ابراز تاسف از اینکه تحلیل نادرستی از واکسن در کشور وجود دارد، افزود: واکسن‌سازی مانند سایر صنایع تولیدی در کشور نیست و به عنوان صنعتی استراتژیک مطرح بوده و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

رئیس موسسه رازی با تاکید بر اینکه نباید نگاه تجاری به صنعت واکسن‌سازی داشته باشیم، گفت: سلامتی جامعه را که توسط واکسن برای کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، تامین می‌شود، نمی‌توان با دلار و هزینه‌های صرف‌شده اندازه گرفت.

وی نیاز به علوم بین رشته‌ای و تکنیک‌های بالا در صنعت واکسن سازی را از موارد مهم عنوان کرد و تجهیزات با فناوری‌های بالا، مدیریت و تمرکز علمی بالا، پیچیدگی مقررات جهانی در تولید واکسن، عدم امکان جذب نخبگان، عدم حمایت‌های لازم و به موقع از موسسه، جایگاه تشکیلاتی و ضعف ارتباطات موسسه و مواردی از این دست را از موارد مهم برای پیشرفت و توسعه موسسه و صنعت واکسن‌سازی در کشور برشمرد که باید به آن توجه شود.

دکتر اسحاقی خاطرنشان کرد: با توجه به تهدیدات بیولوژیک ناشی از تغییرات اکوسیستم و بیوتروریسم، فعالیت موسسه رازی در کشور از اهمیت و ضرورت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه ویژه به جایگاه موسسه رازی و صنعت واکسن سازی در کشور داشته باشیم، ادامه داد: واکسن می‌تواند به عنوان زبان دیپلماسی قوی برای کشور باشد و نفوذ فرهنگی کشور به سایر نقاط جهان با صادرات واکسن افزایش یابد.

رئیس موسسه رازی ضمن اشاره بر لزوم بروزرسانی تجهیزات موسسه و تخصیص بودجه در این زمینه، گفت: برنامه استراتژیک با همکاری اساتید دانشگاه صنعتی شریف برای موسسه تدوین شده که افزایش سهم بازار جهانی واکسن‌های دام و طیور، افزایش سهم درآمدی از بخش‌های غیرتولیدی که همان فروش فناوری و تجاری‌سازی است و مواردی از این قبیل از اهداف این برنامه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سند تجاری‌سازی توسط وزیر جهاد کشاورزی به موسسه ابلاغ شده، افزود: موضوعی با عنوان خصوصی‌سازی در موسسه رازی مطرح نیست، بلکه برون سپاری دانش فنی در این سند مورد توجه قرار گرفته و به آن تاکید شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، دکتر اسحاقی در بخش دیگری از این نشست با تاکید بر ضرورت توجه به تولید واکسن فلج اطفال تزریقی در کشور، بیان کرد: این موضوع که واکسن فلج اطفال تزریقی به عنوان بحث جدی بیوتروریسم مطرح است، سه سال پیش توسط موسسه رازی عنوان شد که متاسفانه امروز مورد توجه قرار گرفته و اگر به آن نپردازیم، کشور با چالش جدی مواجه خواهد شد.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پزشکی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x