نگاهی به بهترین کتابفروشی‌های دنیا/ از لذت مطالعه کنار رودخانه تا کتاب‌خواندن با عطر پنیر - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

نگاهی به بهترین کتابفروشی‌های دنیا/ از لذت مطالعه کنار رودخانه تا کتاب‌خواندن با عطر پنیر

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از Skyscanner، کتابفروشی یکی از جذاب‌ترین مکان‌های هر کشور است. انسان در میان قفسه‌های کتاب و زیر نور کمرنگ احساس آرامش می‌کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در فهرست زیر جالب‌ترین کتابفروشی‌های دنیا را به شما معرفی کنیم:

«لیواریا دِواگِر»، «لیسبون، پرتغال»

این ساختمان مدرن و شیک قبلاً انبار یک کارخانه نساجی بزرگ بود. ساختمان علاوه بر مجموعه کتابخانه دارای چند فروشگاه از جمله آژانس تبلیغاتی، لباس، و گالری است. در این مکان می‌توان قهوه خورد و از محیط زیبا و عجیب آن مانند پیکره زنی که با دوچرخه در حال پرواز است لذت فراوان برد. روزهای یکشنبه نیز در این مکان محصولات آنتیک و قدیمی و همچنین کارهای دستی به فروش می‌رسد!

«کتاب بارتر»، آلنویک، بریتانیا

این فروشگاه که در منطقه راه‌آهن و در روستا قرار دارد آثار دست دوم را به فروش می‌رساند. در این کتابفروشی هم می‌توانید کتاب بخرید و هم کتاب‌های خود را که دیگر نیازی به آن ندارید بفروشید. این کتابفروشی یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه در میان همتایان خود است و در سال ۱۹۹۱ افتتاح شد. دلیل معروف شدن این کتابفروشی این است که روزی در یک جعبه کهنه کتاب پوسترهای مربوط به جنگ جهانی دوم را پیدا کرد که روی آن نوشته بود «آرام باش و به کارت ادامه بده» و حالا همه جای دنیا از شعار «آرام باش و….» استفاده می‌شود.

«آکوا آلتا»، «ونیز، ایتالیا»

فروشگاهی مانند این فقط در «ونیز» می‌تواند ایجاد شود. در میان صدها هزار کتاب جواهرات بسیاری وجود دارد اما باید در جایی شبیه قایق، وان حمام یا حتی واگن سربازبر دنبال آن باشید. صاحب ۷۰ ساله این مکان زن ونیزی است که دوست دارد مشتریان خود را ملاقات کند. منظره این کتابفروشی رو به یکی از معروف‌ترین کانال‌های ونیز است. این خانم در کتابفروشی خود از گربه‌های بسیاری نیز پذیرایی می‌کند.

«بپز و بخوان»، «بروکسل، بلژیک»

«بپز و بخوان» ترکیبی از کتابفروشی و رستوران است. این مکان که در قلب شهر «بروکسل» قرار دارد به اندازه یک سوپرمارکت است و هشت اتاقک جدا و یک بخش موسیقی دارد که هر کدام طراحی و غذاخوری متفاوتی دارد. سوژه‌های جالب بسیاری در این کتابفروشی دیده می‌شود. از ماشین فیاتی که در بخش آثار آشپزی وجود دارد تا کاروانی که در بخش کتاب‌های مربوط به مسافرت است و ۸۰۰ کتابی که در بخش داستان از سقف آویزان شده‌اند همه و همه سبب می‌شود که پس از ورود میل خروج نداشته باشید.

«آتلانتیک»، «سانتورینی، یونان»

این کتابفروشی روباز و زیر آسمان و در جزایر «یونان» واقع شده است و به عنوان پروژه‌ای بین چند دوست از کشورهای «قبرس»، انگلیس»، و «ایالات متحده» افتتاح شد و قرار بود فقط ده سال ادامه داشته باشد. اگر وارد «سانتورینی» شدید در این مکان زیبا استراحت کنید، کتابی بردارید و منتظر ماجراجویی بعدی باشید.

«لیواریا للو ایرمو»، «پورتو، پرتغال»

این ساختمان به تنهایی خود یک اثر هنری و پر از تاریخ است. در سال ۱۸۶۹ افتتاح شد و یکی از زیباترین کتابفروشی‌های دنیا به حساب می‌آید اما بیشتر به دلیل فیلمبرداری چند صحنه از فیلم «هری پاتر» در این مکان به شهرت رسید. بخش زیبای این کتابفروشی وجود راه‌پله‌های چوبی و پنجره‌های رنگی است که نور آسمان را در ساختمان پخش می‌کند.

«آتنوئو باشکوه»، «بوینوس آیرس، آرژانتین»

احتمالاً این کتابفروشی تنها جایی است که درون ساختمان یک «تئاتر» شکل گرفته است. قفسه‌های کتاب نیز بین گنبدهای رنگی و بالکن‌های سابق این مکان قرار داده شده است. صحنه نمایش نیز تبدیل به رستورانی شده است که در آن یک نوازنده پیانو موزیکی متناسب با محیط تئاتری می‌نوازد. هیچ مکانی شبیه اینجا نیست!


«آخرین کتابفروشی»، «لس‌آنجلس، ایالات متحده»

این قطعه از بهشت بزرگ‌ترین و مستقل‌ترین کتابفروشی کالیفرنیای جنوبی محسوب می‌شود. این ساختمان پیش از این بانک بود اما معماری آن حفظ شد و به شکل یک کتابفروشی درآمد. ستون‌های مرمر و درهای بزرگ آن در میان صدها هزار کتاب قرار دارد.

«شکسپیر و همکاران»، «پاریس، فرانسه»

این روزها این مکان علاوه بر کتابفروشی جاذبه توریستی محبوبی نیز به حساب می‌آید. این فروشگاه در کنار کلیسای جامع قرار دارد و در عین آشفتگی بسیار جذاب است. مخصوصاً زمانی که پر از گردشگر است. طبقه بالا پر از افرادی است که در این مکان کار می‌کنند و طبقه پایین نیز چاه آرزویی وجود دارد که افراد آرزو می‌کنند و سکه‌ای در آن می‌اندازند.