نمایشگاه بین‌المللی «تورین» و «بلونیا»/ ضیافت‌هایی برای بزرگسالان و کودکان - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

نمایشگاه بین‌المللی «تورین» و «بلونیا»/ ضیافت‌هایی برای بزرگسالان و کودکان

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)-نمایشگاه بین‌المللی «تورین» بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب «ایتالیا» است و سالیانه در اواسط ماه می در شهر «تورین» برگزار می‌شود.
این نمایشگاه در سال ۱۹۸۸ توسط «گایدو آکارنرو»، کارآفرین و «آنجلو پزانا»، فروشنده کتاب افتتاح و مراسم گشایش آن در تاریخ ۱۸ می سال ۱۹۸۸ در خانه teatro Regio برگزار شد.
از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ به دلیل موافقت نکردن صاحب این فروشگاه با اسم این نمایشگاه نام آن تغییر یافت اما از سال ۲۰۱۲ بار دیگر نام قبلی خود را بر سر در نمایشگاه به کار گرفت.
نمایشگاه بین‌المللی «تورین» نیز مانند دیگر نمایشگاه‌های بزرگ چون «فرانکفورت» هر سال میزبان یک مهمان افتخاری است. چین در سال ۲۰۱۴، آلمان در سال ۲۰۱۵، و کشورهای عربی در سال ۲۰۱۶ از جمله مهمانان افتخاری این نمایشگاه تا کنون بوده‌اند.
نمایشگاه دیگر کشور «ایتالیا» در شهر «بلونیا» برگزار می‌شود و نمایشگاه تخصصی کتاب کودک در جهان است.
از سال ۱۹۶۳ تاکنون این نمایشگاه سالیانه و برای چهار روز در ماه مارس یا آوریل در شهر «بولونیا» برگزار می‌شود. این نمایشگاه محل جلسات بسیاری از افراد شاغل در حوزه کودکان است که در حرفه خلق و نشر کتاب کودکان فعالیت می‌کنند. نمایشگاه «بلونیا» برای خرید حق خرید و فروش ترجمه و تبدیل آثار به نسخه سینمایی یا انیمیشن در دنیا معروف است. در این نمایشگاه جشنواره کوچکی نیز برگزار می‌شود و در آن به چهار گروه کتاب‌های داستانی، غیر داستانی، چشم‌اندازهای جدید دنیای شرق، و اپرا (برای آثار اول نویسندگان) جوایزی اهدا می‌شود.
همزمان با برگزاری نمایشگاه و در مکانی جداگانه مراسم‌های دیگری نیز برگزار و در آن جوایزی به کتاب‌های برگزیده اهدا می‌شود. از جمله این جوایز می‌توان به جایزه Hans Christian Andesron اشاره کرد که هر شش ماه یک بار برگزار می‌شود. جایزه یادبود Astrid Lingerman نیز همزمان با برگزاری نمایشگاه «بلونیا» انجام می‌شود.
در سال ۲۰۰۹ این نمایشگاه حدود ۱۳۰۰ شرکت‌کننده از ۶۷ کشور مختلف دنیا داشت.
 

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x