محافظ هوشمند دهان جهت تحلیل بزاق دهان ورزشکاران - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

محافظ هوشمند دهان جهت تحلیل بزاق دهان ورزشکاران

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

محافظ هوشمند دهان جهت تحلیل بزاق دهان ورزشکاران ارائه شد. به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، شرکت “زیراکس پارک” در نظر دارد نوعی محافظ هوشمند دهان ارائه کند که می‌تواند با تحلیل بزاق دهان ورزشکاران، خستگی جسمی و روحی آنان را تشخیص ‌دهد.

دیجیتال‌ترندز افزود، شرکت “زیراکس پارک”(PARC) با همکاری “دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو”(University of California, San Diego)، یک بیوحسگر هوشمند محافظ دهان ابداع کرده است که می‌تواند نشانه‌های ابتدایی کم‌آبی بدن، خستگی و درگیری ذهنی را تنها با استفاده از نمونه بزاق دهان تشخیص دهد.

این حسگر، با استفاده از ورقه پلاستیکی الکترونیک ساخته شده و طراحی آن به شکلی است که برای هر نوع فعالیت بیرون از منزل از جمله ورزش و ماموریت‌های نظامی کاربرد دارد. حسگر، پس از تحلیل اسید لاکتیک و گلوگز موجود در بزاق دهان، اطلاعات لازم را به تلفن همراه هوشمند می‌فرستد.

“دیوید شوارتز” (David Schwartz)، مدیر ابزار و سیستم‌های انرژی شرکت زیراکس پارک گفت: سیستم این حسگر الکتروشیمیایی، روی یک ورقه پلاستیکی انعطاف‌پذیر قرار گرفته و روی یک محافظ دهان نصب شده است. حسگر، کار خود را از طریق یک روش سنجش الکتروشیمیایی موسوم به “Chronoamperometry” انجام می‌دهد که مبتنی بر اکسایش آنزیمی گونه‌های مورد نظر است. روش Chronoamperometry، قابلیت و حساسیت بالایی برای مقدارسنجی غلظت آنالیت دارد. “آنالیت” (analyte)، یک ماده مورد تجزیه یا تشکیل دهنده شیمیایی و یک روش تحلیلی مورد توجه است.

الکترودهای این حسگر، قابلیت تعویض دارند و نسبت به گلوکز، اسید اوریک و دیگر آنالیت‌ها حساس هستند. باتری‌های این ابزار، قابلیت شارژ بی‌سیم دارند و الکترودها را کاملا احاطه می‌کنند.

شرکت زیراکس پارک، این حسگر را در مقیاس کوچک و نمونه ابتدایی عرضه کرده است. در هر حال، گفته می‌شود که هر دو طرف پروژه، قصد دارند این فناوری را به بازار عرضه کنند؛ به این ترتیب مرحله بعدی پروژه، ساخت چند نمونه از این ابزار برای آزمایش است.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پزشکی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x