فناوری چاپ سه بعدی و طراحی لباسی زیرآبی برای غواصان - گلوبایت کتاب
گنجینه نظرات مشتریان
ارسال رایگان محصولات

فناوری چاپ سه بعدی و طراحی لباسی زیرآبی برای غواصان

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

فناوری چاپ سه بعدی و طراحی لباسی زیرآبی برای غواصان در ژاپن روی داد. به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، یک محقق ژاپنی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، لباسی زیرآبی طراحی کرده است که با فراهم کردن اکسیژن، می تواند در زیر آب مورد استفاده کاربران قرار گیرد.

اینهبیتت افزود، یک طراح و مهندس مواد ژاپنی به نام “جون کامی” با استفاده از فناوری چاپ ۳ بعدی، یک دستگاه زیرآبی تنفسی اختراع کرده است.

وی با پیش‌بینی بالا آمدن سطح دریاها این لباس را تولید کرد و معتقد است، در آینده ۳ میلیارد نفر در جهان تحت تاثیر این پدیده قرار خواهند گرفت.

این لباس چاپ سه‌بعدی موسوم به “Amphibio” است. وی امید دارد این لباس می‌تواند به افرادی که در اثر بالا آمدن سطح دریاها در معرض خطر قرار می‌گیرند، کمک کند.

همچنین افرادی که در سطوح زیرین زمین فعالیت می‌کنند، می‌توانند از این لباس استفاده کنند.

 

پیش‌بینی شده است که تا سال ۲۱۰۰، دمای هوا به میزان ۳.۲ درجه سیلسیوس افزایش یابد. این افزایش دما منجر به افزایش سطح آب دریاها خواهد شد و افرادی که در شهرهای ساحلی زندگی‌ می‌کنند، در اثر این پدیده غرق خواهند شد.

این محقق ژاپنی معتقد است، وجود “Amphibio” برای نسل‌های آتی ما ضروری است.

در ساخت این لباس از موجودات آبزی الهام گرفته شده است. روشی که این جانوران استفاده می‌کنند، به دام انداختن هوا است. در محیط این دستگاه اکسیژن باقی می‌ماند و در عین حال “دی‌اکسید کربن” حذف می‌شود.

این لباس به یک ماسک نیز مجهز است.

نمونه اولیه این لباس به اندازه کافی “اکسیژن” تولید نکرد تا جوابگوی نیاز انسان باشد. گرچه “کامی” هنوز هم به اختراع خود امیدوار است.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم مهندسی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
گلوبایت را در موبایل خودببینید! این وب سایت در تاریخ 1393/08/23 در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است پرداخت با کارت های عضو شتاب accept international payments with bitcoin
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x
()
x