فناوری رانندگی خودران طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته است - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

فناوری رانندگی خودران طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته است

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

فناوری رانندگی خودران طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته است. به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، خودروهای خودران شرکت “وایمو” گوگل موفق شدند به رکورد طی مسافت هشت میلیون مایل در خیابانهای عمومی دست پیدا کنند.

ورج افزود، فناوری رانندگی خودران طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته است و شرکت‌های بسیاری برای عرضه خودروهای خودران تلاش می‌کنند.

“وایمو” (Waymo) که یکی از زیرمجموعه‌های آلفابت (مادر شرکت گوگل) محسوب می‌شود، موفق شد رکورد جدیدی در زمینه تردد خودروهای خودران ثبت کند. ناوگان خودروهای این شرکت در آزمایشهای اخیر خود، هشت میلیون مایل را در جاده‌های عمومی طی کردند. این مسافت، معادل ۲۵ هزار مایل در روز و از رکوردهای پیشین بیشتر است.

میزان حرکت این خودروها در ماه نوامبر، چهار میلیون مایل در جاده‌های عمومی بود و این نشان می‌دهد که اکنون رکورد دو برابر شده است.

انتظار می‌رود که این عدد با افزایش خودروهای وایمو و اضافه شدن تاکسی‌های رباتیک، بیشتر شود. این شرکت در حال حاضر، بیش از ۶۰۰ مینی ون خودران در جاده‌های عمومی دارد. در ماه مه، وایمو اعلام کرد که برای ۶۲ هزار مینی ون دیگر، قراردادی با شرکت خودروسازی “فیات کرایسلر” (Fiat Chrysler) منعقد کرده است.

همچنین، ویمو در آزمایش‌های شبیه‌سازی شده موفق شد پنج میلیون مایل را طی کند که معادل بیش از ۲۵ هزار مایل در روز است. هدف از این آزمایش، رسیدن وایمو به نخستین رانندگی تجاری خود است.

“جان کرافسیک”(John Krafcik)، مدیرعامل وایمو گفت: شاید تایید خودروهای خودران، بیش از حد تصور زمان ببرد. در حال حاضر، هیچ وسیله نقلیه خودکاری برای فروش وجود ندارد و حتی ممکن است برای چند سال بعد نیز آماده عرضه نباشد.

کرافسیک افزود: خودروهای موجود، هنوز به کمک انسان و حضور یک راننده نیاز دارند و مسئولیت راندن خودور، هنوز به راننده بستگی دارد.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم مهندسی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x