طراحی الگوی لباس جدید با ربات های ریز توسط محققان - گلوبایت کتاب
گنجینه نظرات مشتریان
ارسال رایگان محصولات

طراحی الگوی لباس جدید با ربات های ریز توسط محققان

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

طراحی الگوی لباس جدید با ربات های ریز انجام شد. محققان دانشگاه ام‌.آی‌.تی ربات‌های ریزی ساخته‌اند که روی لباس کاربران حرکت می‌کنند.

به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، این سامانه‌ها توسط گروهی در دانشگاه ام‌.آی‌.تی به نام “پروژه کینو”(Project Kino) تولید شده‌اند و مطابق ترجیح کاربران عمل می‌کنند.

دیلی میل افزود ربات‌های ابداعی مجهز به حسگرهایی هستند که به شرایط محیطی واکنش نشان می‌دهند و می‌توان آن‌ها را به تلفن همراه متصل کرد. آن‌ها به لباس‌های مجهز به آهنربا متصل می‌شوند و می‌توانند روی لباس کاربر حرکت کنند و طوری خود را بازآرایی کنند که سبک لباس وی را تغییر دهند.

چندین ربات می‌توانند روی لباس‌ تکان بخورند و الگوهای مختلفی خلق کنند. همچنین آن‌ها قادر به دوختن الگوهای متنوع بر روی لباس کاربر هستند و ردپاهای مرئی را در طول حرکتشان به جای می‌گذارند.

این سیستم‌ها را می‌توان در صورت اتصال به تلفن همراه، به عنوان میکروفون و بلندگو به کار برد و بنابراین دیگر نیازی به استفاده از هندزفری نخواهد بود.

حسگرهای به کار رفته در آن‌ها با شرایط مختلف محیطی سازگار می‌شوند؛ به طور مثال، ربات‌ها باعث می‌شوند لباس براساس راحتی کاربر یا آب و هوای موجود خود را سازگار کند. بنابراین، محققان می‌توانند در آینده یک کت بارانی تولید کنند و هر یک از گوشه‌های کلاه آن را به یکی از این ربات ها متصل کنند. زمانی که ربات‌ها پس از باران، متوجه افزایش دما شوند، کلاه را پایین می‌کشند.

طراحی الگوی لباس جدید با ربات های ریز یکی از تکنولوژی های جدیدی است که می تواند کاربرهای فراوانی برای پژوهشگران کشورمان نیز داشته باشد و ایشان در این زمینه ها به موفقیت دست یابند. شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم مهندسی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
گلوبایت را در موبایل خودببینید! این وب سایت در تاریخ 1393/08/23 در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است پرداخت با کارت های عضو شتاب accept international payments with bitcoin
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x
()
x