صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران: حمایت از تولیدات فکری ایرانیان - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران: حمایت از تولیدات فکری ایرانیان

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران: حمایت از تولیدات فکری ایرانیان، به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: صندوق تمام تلاش خود را برای حمایت از تولیدات فکری و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها با گسترش چتر حمایتی و ایجاد تناسب بین مخاطبین و نوع حمایت‌های صندوق انجام می‌دهد.

نصرت الله ضرغام در دیدار با اساتید، محققان و پژوهشگران استان لرستان اظهار کرد: هدف از سفرهای استانی و دیدار با اعضای مراکز پژوهشی و دانشگاه‌های سراسر کشور، آشنایی بیشتر پژوهشگران، فناوران و نوآوران با حمایت‌های صندوق است. این فعالیت زمینه به نقد گذاشتن فعالیت‌های این افراد و دریافت پیشنهاد برای ارائه خدمات حمایتی بیشتر و بهتر را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: اساتید و پژوهشگران تهران در ابتدای تاسیس صندوق بخش اعظم استفاده‌کنندگان از خدمات صندوق بودند، اما خوشبختانه با توجه به اطلاع‌رسانی‌های حضوری انجام شده و سفرهای استانی هم اکنون ۲۶ درصد طرح‌های مصوب سهم پژوهشگران و فناوران استان تهران و ۷۴ درصد سهم پژوهشگران و فناوران دیگر استان‌ها است. همچنین ۲۴ درصد از طرح‌های پژوهشی مصوب به اساتید با مرتبه علمی استاد، ۲۶ درصد به دانشیاران و ۵۰ درصد به استادیاران دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی سراسر کشور اختصاص یافته است.

ضرغام ضمن اشاره به نگاه ویژه و راهبردی به موضوع ایده‌پردازی در دنیا گفت: امروزه وقتی از رشد همه جانبه کشورها صحبت می‌شود، در واقع نگاه به منبع و اساس این رشد در نوآوری و تولیدات فکری است. بنابراین نگاه جدیدی در دنیا شکل گرفته که به کلی با گذشته متفاوت است. ضمن اینکه دنیای کنونی در حال رسیدن به این نتیجه است که تنها با رشد علمی قادر نخواهد بود سعادت، خوشبختی و آرامش برای مردمانشان ایجاد کند. بنابراین ضمن تلاش برای تولیدات فکری به رشد معرفتی همزمان نیز توجه می‌کند و به دنبال ایجاد دانشگاه‌های معرفت گرا است که ضمن رشد اقتصادی، افزایش رفاه اجتماعی و توان رقابتی در سطح جهان به ابعاد معنوی، معرفتی و ارزش‌ها نیز توجه شده باشد.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران همچنین بیان کرد: صندوق نیز تمام تلاش خود را برای حمایت از تولیدات فکری و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها با گسترش چتر حمایتی و ایجاد تناسب بین مخاطبان و نوع حمایت‌های صندوق انجام می‌دهد. درحالی‌که ابعاد معرفتی با تکیه به تکیه‌گاه‌های ارزشمند معرفتی و مفیدی کاملا پررنگ و کارشناسانه است.

ضرغام ضمن اشاره به گسترش چتر حمایتی که بیانگر پویایی کار صندوق است، خروجی بعضی از حمایت‌ها از جمله کرسی‌های پژوهشی، رساله‌های دکترا، پسا دکترا، گرنت و حمایت از ثبت اختراعات را بسیار ارزشمند، موفق و قابل توجه دانست.

وی با بیان این نکته که درصدد هستیم در کنار حمایت از پروژه‌های دریافتی بر اساس نیاز کشور سفارش پروژه را نیز به مرحله اجرا درآوریم، خاطرنشان کرد: در صندوق بانک اطلاعاتی پژوهشگران به منظور تسهیل و تسریع در امر داوری و نظارت ایجاد شده است که رو به گسترش و تکمیل است.

ضرغام بخشی از حمایت‌ها و برنامه‌های صندوق را به تقویت زیرساخت‌های مهم علم و فناوری و تولیدات علمی بهتر در آینده دانست و به تشکیل اتاق علم برای ترسیم آینده علم در جهان  نیز اشاره کرد.

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران  همچنین به ضرورت استفاده از تمام توانمندی‌های داخل و خارج از کشور و ظرفیت های بالقوه و بالفعل اشاره کرد.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پایه را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x