سیستم هدایت الکتریکی قلب به شکل سه بعدی نمایش داده می شود - گلوبایت کتاب
گنجینه نظرات مشتریان
ارسال رایگان محصولات

سیستم هدایت الکتریکی قلب به شکل سه بعدی نمایش داده می شود

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

سیستم هدایت الکتریکی قلب بررسی شد. به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا تیمی از دانشمندان با همکاری محقق ایرانی، شیوه‌ای را برای تولید داده‌های سه بعدی ارائه داده‌اند که سیستم هدایت الکتریکی قلب را با جزئیات بی‌سابقه نشان می‌دهد.

ساینس‌دیلی افزود، سیستم هدایت الکتریکی، متشکل از سلولهای خاصی است که قلب را قادر به ضربان‌زدن می‌کنند.

داده‌های سه بعدی جدید توسط فاطمه جعفرزاده از دانشگاه منچستر و محققان دانشگاه جان مورز لیورپول، دانشگاه Aarhus در دانمارک و دانشگاه نیوکاسل تولید شده و در مقایسه با داده‌های پیشین، چهارچوب بسیار دقیق‌تری از ضربان قلب – سیستم هدایت الکتریکی قلب-را برای مدل‌های رایانه‌ای ارائه می‌دهد.

این داده‌ها توانایی دانشمندان در درک ریتم‌های مشکل‌آفرین قلب مانند فیبریلاسیون دهلیزی را ارتقا می‌دهد. فیبریلاسیون دهلیزی که گاه در پزشکی “ای فیب”(ِAFib) نیز نامیده می‌شود٬ شایع‌ترین نوع آریتمی قلبی است که در آن، تحریک الکتریکی مسیر مشخصی را درقلب طی نمی‌کند. فیبریلاسیون دهلیزی هنگامی رخ می‌دهد که در دهلیزها موج الکتریکی تحریک جهت مشخصی نداشته باشد یعنی سلولهای عضلانی دهلیز به صورت نامنظم تحریک و در نتیجه منقبض می‌شوند.

پروفسور “جاناتان جارویس”(Jonathan Jarvis) از دانشگاه جان مورز لیورپول گفت: در واقع داده‌های تولید شده در سیستم هدایت الکتریکی قلب  درک روابط پیچیده بین سیستم هدایت الکتریکی قلب و مابقی این عضو را آسان‌تر می‌کنند. ما همچنین از این داده‌ها برای تولید مدل‌های سه بعدی چاپی استفاده می‌کنیم که در مناظره‌های متخصصان قلب و محققان با بیماران مبتلا به مشکلات قلبی کارآمد خواهند بود.

با استفاده از دستاورد جدید در تحقیقات آینده، محققان قادر به مشاهده وضعیت سیستم هدایت الکتریکی قلب در قلب‌هایی خواهند بود که به خوبی شکل نگرفته‌اند. این امر به جراحانی که این قلب‌ها را ترمیم می‌کنند، امکان طراحی کردن عمل‌های جراحی را می‌دهد که پایین‌ترین خطر آسیب رساندن به سیستم عروقی را داشته باشند.

جزئیات این مطالعه در مجله Scientific Reports قابل مشاهده است.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پزشکی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
گلوبایت را در موبایل خودببینید! این وب سایت در تاریخ 1393/08/23 در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است پرداخت با کارت های عضو شتاب accept international payments with bitcoin
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x
()
x