ردیابی محل ذخیره بمب‌های هسته‌ای با بررسی تشعشعات رادیواکتیو - گلوبایت کتاب
گنجینه نظرات مشتریان
ارسال رایگان محصولات

ردیابی محل ذخیره بمب‌های هسته‌ای با بررسی تشعشعات رادیواکتیو

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

ردیابی محل ذخیره بمب‌های هسته‌ای هم ممکن شد. محققان می‌توانند با مطالعه ذرات زیراتمی به محل نگهداری سلاح‌های هسته‌ای پی ببرند و به این ترتیب مخفی نگه‌داشتن اطلاعات مربوط به مواد رادیواکتیو را دشوارتر کنند.

به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، تشعشعات رادیواکتیو آرایش الکترون‌ها را در مواد عایقی همچون آجر، چینی و شیشه تغییر می‌دهند، بنابراین با مقایسه موقعیت الکترون‌ها در اتم‌ها در نقاط مختلف دیوارها، پنجره‌ها و کف اتاق‌ها می‌توان اطلاعات اولیه و پرداخت‌نشده‌ای از محل ذخیره مواد رادیواکتیو و میزان قدرت این مواد به دست آورد. محققان این مقاله را به تازگی در Health Physics منتشر کرده‌اند.

این روش به شناسایی منبع رادیواکتیویته و ردیابی محل ذخیره بمب‌های هسته‌ای نیز کمک می‌کند و نشان می‌دهد که یک اتاق حاوی مواد رادیواکتیو غیرقانونی با اهداف علمی، پزشکی یا ساخت سلاح‌های هسته‌ای بوده است یا نه.

ساینس نیوز افزود روبرت هایس، مهندس هسته‌ای دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی در رالی می‌گوید: مواد هسته‌ای مختلف، مخلوطی از اشعه‌های گاما، ایکس و غیره منتشر می‌کنند که مخصوص خودشان است. هر کدام از این تشعشعات تا عمق خاصی از مواد عایق نفوذ می‌کنند، بنابراین با بررسی تغییر توزیع الکترون‌ها در اعماق مختلف یک سطح عایق می‌توان دریافت که این سطح در معرض چه نوع تشعشعاتی بوده است.

هایس و همکارانش از دانشگاه ایالتی اوکلاهاما در استیلواتر، این ایده را با دو کپسول حاوی مواد رادیواکتیو کوبالت-۶۰ و سزیم- ۱۳۷  آزمایش کردند. هر کدام از این کپسول‌ها به اندازه یک باتری قلمی بودند. آن‌ها کپسول‌ها را در بالای دو آجر معمولی قرار دادند. مواد رادیواکتیو در اثر پرتوافشانی در طول شب به داخل آجر نفوذ کردند. محققان سپس تکه‌هایی از آجر را جدا کرده و وضعیت الکترون‌ها را در عمق‌های مختلف بررسی کردند. الگوهای الکترونی که آن‌ها با دقت مشاهده کردند با پیش‌بینی‌های‌شان مطابقت داشت.

می‌توان از این روش برای ردیابی محل ذخیره بمب‌های هسته‌ای و ردیابی محل ذخیره بمب‌های هسته‌ای استفاده کرده و فهمید چه کسی این بمب‌ها را ساخته است. این تکنیک هنوز در اولین مراحل توسعه خود قرار دارد اما توجه محققان را به خود جلب کرده است.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم مهندسی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

 

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
گلوبایت را در موبایل خودببینید! این وب سایت در تاریخ 1393/08/23 در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است پرداخت با کارت های عضو شتاب accept international payments with bitcoin
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x
()
x