راه جدیدی برای برداشت مزایای پزشکی بیشتری از چای سبز - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

راه جدیدی برای برداشت مزایای پزشکی بیشتری از چای سبز

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

راه جدیدی برای برداشت مزایای پزشکی بیشتری از چای سبز کشف شد. به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، دانشمندان دریافته‌اند که نانوذرات گرفته شده از برگ چای سبز برای جلوگیری از رشد سرطان ریه مفید است.

گیزمگ افزود، چای پر است از از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌ها که آن را برای بدن بسیار مفید می‌سازد و عصاره‌های چای سبز حتی بعنوان حملان موثر برای داروهای سرطانی استفاده می‌شوند.

تحقیقات جدید دانشگاه “سوآنسی” راه جدیدی را برای برداشت مزایای پزشکی بیشتری از چای پیدا کرده است. محققان این دانشگاه با ایجاد نقاط کوانتومی از برگ چای و از آنها برای کاهش رشد سلول‌های سرطانی ریه استفاده کردند.

نقاط کوانتومی ذرات نیمه‌رسانای بسیار کوچک هستند و خواص الکتریکی و نوری عجیب و غریبی مانند توانایی فلورسنس (تابناکی) در رنگ‌های مختلف یا کمک به واکنش های شیمیایی خاص را از خود نشان می‌دهند.

از خواص درخشندگی آنها در تلویزیون‌ها و سلول‌های خورشیدی و در پزشکی به عنوان نشانگرهای زیستی برای کمک به پزشکان و تعیین دقیق محل تومورها استفاده می‌شود.

از آنها همچنین برای درمان سرطان، مبارزه با مقاومت آنتی‌بیوتیکی و تبدیل کربن دی‌اکسید به سوخت مایع استفاده می‌شود.

مشکل این است که ساخت آنها یک روند پر هزینه و پیچیده است و مواد نهایی می‌تواند سمی باشد. بنابراین محققان دانشگاه “سوآنسی”(Swansea) همراه با محققان دانشگاه “باراتیار”(Bharathiar) و کالج فناوری “رانگاسامی”(Rangasamy) برای ساخت نقاط کوانتومی از برگ‌های چای همکاری کردند.

دانشمندان عصاره برگ چای را با سولفات کادمیوم (CdSO4) و سولفید سدیم (Na2S) ترکیب کردند و سپس محلول را تا تشکیل نقاط کوانتومی بدون حرکت گذاشتند.

سپس محققان سلول‌های سرطان ریه را با هدف آزمایش چگونگی تاثیر فلورسنس برای کمک به روشن کردن تومور در معرض نقاط کوانتومی مشتق شده از چای قرار دادند.

“سوداگار پیچایموتو”، پژوهشگر ارشد این پروژه می‌گوید: تحقیق ما شواهد قبلی مبنی بر این که عصاره برگ چای می‌تواند یک جایگزین غیر سمی برای ساخت نقطه‌های کوانتومی با استفاده از مواد شیمیایی باشد را تایید کرده است. نقاط کوانتومی “CdS” که از عصاره برگ چای حاصل شده است، انتشار استثنایی فلورسنس را در تصویربرداری زیستی سلول‌های سرطانی نسبت به نانوذرات CdS معمولی نشان می‌دهند.

اما چیزی که موجب تعجب تیم شد این بود که این نانوذرات نه تنها باعث شدند تا تومورها نورانی و قابل تشخیص شوند، بلکه به نابودی آنها نیز کمک کردند.

محققان مشاهده کردند که نقاط کوانتومی به سلول‌های سرطانی نفوذ کرده و تا ۸۰ درصد از آنها را ازبین بردند.

“پیچایموتو” گفت: شگفتی واقعی این بود که این نقاط به طور فعال رشد سلول‌های سرطانی ریه را متوقف می‌کنند. ما انتظار این را نداشتیم.

بنابراین نقاط کوانتومی یک راه بسیار امیدوارکننده برای کشف روش‌های جدید درمان سرطان است.

آنها همچنین امکان توسعه برنامه‌های کاربردی دیگری را در رنگ ضد میکروبی که در گریم سینماگران یا کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌شود، دارند.

پژوهشگران در آینده قصد دارند تکنیک تولید را افزایش دهند و همچنان جنبه‌های کاربردی دیگر این نقاط کوانتومی مشتق از برگ چای را مطالعه کنند.

“پیچایموتو” می‌گوید: با این کشف هیجان‌انگیز، گام بعدی افزایش قدرت عملیاتی ما است. امیدوارم با کمک همکاران دیگر این امر محقق شود. ما می‌خواهیم نقش عصاره برگ چای را در تصویربرداری سلول‌های سرطانی و رابط بین نقاط کوانتومی و سلول‌های سرطانی بررسی کنیم. ما می‌خواهیم یک “کارخانه کوانتومی” ایجاد کنیم که به ما این امکان را می‌دهد تا روش‌های بیشتری را مورد استفاده قرار دهیم.

این تحقیق در مجله Applied Nano Materials منتشر شده است.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پزشکی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x