داستان‌هایی برتر درباره برف و زمستان/ رمان‌هایی که گرمابخش می‌شوند - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

داستان‌هایی برتر درباره برف و زمستان/ رمان‌هایی که گرمابخش می‌شوند

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از سایت Reading Room، خواندن کتاب‌های درباره برف در شب‌های زمستان می‌تواند تفریح خوبی محسوب شود به ویژه در کشورهایی که زمستانی گرم و بدون برف را سپری می‌کنند.

و اما بهترین کتاب‌هایی از این دست کدامند؟ سایت «ریدینگ رووم» بهترین کتاب‌های با موضوع برف را این‌گونه معرفی کرده است:

«آدم‌های زمستانی» نوشته «جنیفر مک‌ماهون» The Winter People

این رمان دلهره‌آور همیشه داستانی مناسب برای یکروز کسل‌کننده محسوب شده است. هم‌چون تمامی داستان‌های رازآلود، «آدم‌های زمستانی» را از آغاز به‌سختی می‌توان زمین گذاشت. داستان این رمان در منطقه جنگلی سرد و دورافتاده در حوالی ایالت «ویرجینیا»ی آمریکا رخ می‌دهد؛ زنجیره‌ای از مرگ‌های مرموز و ناپدید شدن رازآلود آدم‌ها شهری را در وحشت فرو می‌برد. «روتی»، دختر شخصیت اصلی داستان پس از ناپدید شدن مادرش باید برای یافتن او با خواب‌زدگان فراطبیعی و کهن که در جنگل سرگردان هستند مواجه شود. داستان از نگاه «روتی» و خاطرات «یارا شی هریسون»، زنی که اوایل دهه ۱۹۹۰ ناپدید شده بود روایت می‌شود. «آدم‌های زمستانی» حکایت روابط مادر و دختری، گم‌گشتگی و ارواح شهری کوچک است.

«اجرام آسمانی نورانی» نوشته «الینور کاتون» The Luminaries

این داستان حکایت گروهی از جویندگان طلا است که در «نیوزیلند» قرن نوزدهم می‌گذرد. این رمان نمونه دیگری از یک رازآلود برفی به‌شمار می‌رود. «والتر مودی»، شخصیت محوری مرموز و ثروت‌طلب این کتاب در یک شب طوفانی به هتلی می‌رسد که در آن ۱۲ تن دیگر اقامت دارند. هر کدام از این مردان با نیتی مشابه تلاش می‌کنند تا رازی ناگشوده را حل کنند. «اجرام آسمانی نورانی» کتابی ۸۰۰ صفحه‌ای است که خواندن آن برای یک آخر هفته زمستانی بسیار مناسب است. هر چند داستان سبک ویکتوریایی جذابیت آن را دوچندان می‌کند.

«کودک برفی» نوشته «ایووین ایوی» The Snow Child

این داستان خیالی خارق‌العاده در آلاسکا می‌گذرد؛ منطقه‌ای که به زمستان‌های سختش شهرت دارد. «جک» و «میبل» تازه‌واردیان به این منطقه هستند که از تنهایی، کارگری و حزن و اندوه رنج می‌برند. رابطه این زوج بدون فرزند و غمگین رو به سردی می‌گراید اما در یک روز برفی آن‌ها یک کودک برفی می‌سازند؛ این کودک شب هنگام جان می‌گیرد و به دلیل ماهیت برفی خود می‌تواند در سرمای طاقت‌فرسای آلاسکا دوام بیاورد. سردی عشق این زوج با حضور این کودک گرم‌تر می‌شود اما …. نوشته زیبا و تصویرسازی منحصر به‌فرد از مناظر برفی جذابیت داستان را چند برابر کرده است.

«خانه عروسک» نوشته «هنریک ایبسن» A Doll`s House

این نمایش‌نامه شاهکار نویسنده نروژی «ایبسن» است که حکایت زنی از طبقه متوسط را روایت می‌کند. وی تلاش دارد قوانین زن بودن دوران خود را بشکند. داستان این نمایش‌نامه در زمان کریسمس و آغاز سال نو در حومه سرد و تاریک یک شهر می‌گذرد و یادآوری جنایات گذشته این زن است و در نهایت درمی‌یابد که از زندگی چه می‌خواهد. «خانه عروسک» داستانی تلخ است که شما را وامی‌دارد تا در معنای ازدواج تعمق بیشتری کنید.

«آوای وحش» و «سپید دندان» نوشته «جک لندن» The call of the Wild & White Fang

این دو داستان مشهور «جک لندن» آمریکایی درباره سگ‌هایی که برای بقا در آلاسکای یخ‌زده تلاش می‌کنند. ممکن از نخست برای شما ترسناک به‌نظر برسد. «آوای وحش» بر مبنای تجربیات خود نویسنده هنگام گذران زندگی در کانادا نوشته شده است که با وجود این‌که شخصیت اصلی آن یک سگ است، داستان آن در نهایت واقع‌گرایی بیان شده است. «سپید دندان» به نوعی همان موضوع داستان قبلی را دنبال می‌کند؛ حکایت یک سگ – گرگ که دربرابر شرارت‌های طبیعت، حیوانات و از همه بدتر، انسان‌ها مقاومت می‌کند. هر دو رمان بسیار زیبا هستند و ارزش خواندن در سرمای زمستان را دارند.

«درخشش» نوشته «استفن کینگ» The Shining


این داستان دلهره‌آور در هتلی کوهستانی در دوردست می‌گذرد و در آن تلاش مادری برای نجات خود و فرزندش از دست مردی توهم‌زده رواین می‌شود که می‌تواند روزهای زمستانی را گرما ببخشد. درحالی که قرار است هتل مامنی باشد برای آرامش و آسایش مسافران، در این رمان بدل می‌شود به قتلگاهی که دیگران رقم زده‌اند. با خواندن این کتاب این پرسش مطرح می‌شود که آیا چیزی بدتر از این هم ممکن است؛ هتلی تسخیر شده با ارواح، احاطه شده با برف، به‌دور از تمدن بشری …

«اتان فروم» نوشته «ادیت وارتون» Ethan Frome

این یک داستان کلاسیک آمریکایی است که در دل و جان شما نفوذ می‌کند. مکان آن در مزرعه «فروم» واقع در «نیوانگلند» می‌گذرد و روایت‌گر تاریخچه‌ای است از روزگاران غم‌بار زندگی و عشق او. آن‌چه که این رمان را جذاب می‌کند بعد تراژیک آن در یک روز برفی نیست بلکه، روایت یک زندگی در مزرعه‌ای به هنگام افول زمستان است. هم‌چون «خانه عروسک» این رمان «وارتن» هنجارهای اجتماعی و رزندگی برآمده از آن را به چالش می‌کشد.

«روز پس از فردا» نوشته «رونالد امریک» و «وایفلی استریبر» The Day After Tomorrow

با خواندن این رمان خدا را شاکر می‌شوید که در شهر شما ممکن است تنها تا مچ پایتان برف ببارد. «روز پس از فردا» هر چند در زمستان نمی‌گذرد اما از تابستانی گرم حکایت دارد که یخ‌های قطب شمال آب می‌شوند و دومین عصر یخ‌بندان را برای زمین رقم می‌زند. از این رمان فیلم سینمایی نیز ساخته شده است.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x