جیرجیرک‌ها الهام بخش طراحی ربات‌های پهپادی شدند - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

جیرجیرک‌ها الهام بخش طراحی ربات‌های پهپادی شدند

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

جیرجیرک‌ها الهام بخش شدند. نیروی دریایی ایالات متحده با الهام از جیرجیرک‌ها، ربات‌های پهپادی را طراحی کرده که اطلاعاتی را درباره طوفان‌های دریایی در اقیانوس‌ها و دریاها جمع آوری می‌کند.

به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، این پهپادهای خود آموز یک بار مصرف که CICADA MK5 نام دارند، به قدری ارزان‌قیمت طراحی شده‌اند که می‌توان یک دسته از آنها را به طور همزمان از آسمان و در شرایط طوفانی روانه دریاها کرد.

آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی از سال ۲۰۱۱ در حال کار بر روی این فناوری در اشکال مختلف است.

دیلی میل افزود، عملکرد CICADA MK5  به گونه‌ای است که از یک هواپیما رها شده و از جی‌پی‌اس و باله‌های کوچک برای پرواز مستقل در ارتفاع ۱۵ فوتی از سطح دریا استفاده می‌کند.

این پهپادها پس از فرود، داده‌ها را از سنسورهای تعبیه شده در خود به هواپیما منتقل می‌کنند. آنها اطلاعات را تا زمانی که باتری‌هایشان تمام شود، به طور مداوم و از طریق آنتن‌های موجود بر روی بال‌هایشان به هواپیما ارسال می‌کنند (در این طراحی جیرجیرک‌ها الهام بخش بوده اند).

این سیستم جدید که در ماه آوریل در نمایشگاه “هوا-فضا-دریا” عرضه شد، جیرجیرک‌ها الهام بخش بوده و می‌تواند ۳۲ پهپاد را در یک عملیات آزاد کرده و به پرواز در آورد.

CICADA MK5 توسط ربات‌ها ساخته خواهد شد، که این کار هزینه‌های آن را تا ۲۵۰ دلار کاهش خواهد داد.

قیمت این پهپادها برای اهداف نظامی بسیار ارزان بوده و اجازه می‌دهد تا بتوان از آنها به صورت یکبار مصرف استفاده کرد. این طراحی که در آن جیرجیرک‌ها الهام بخش شدند، اقدام بسیار جالبی است و نشان از خالقی بی همتا می دهد. این نشانه در دنیای اطراف ما کم نیستند، اگر برگردیم و بیابیم.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم مهندسی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x