جایزه ادبی برای کتاب منتشر شده با سرمایه‌گذاری عام - گلوبایت کتاب
گنجینه نظرات مشتریان
ارسال رایگان محصولات

جایزه ادبی برای کتاب منتشر شده با سرمایه‌گذاری عام

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی
به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از نشریه «گاردین»، روش سرمایه‌گذاری عام روشی است که طی آن ناشر این فرصت را به خوانندگان می‌دهد تا برای انتشار کتابی که می‌خواهند بخوانند حمایت مالی انجام دهند.

«بچه‌های مرده و شهرهای ساحلی» (DeaBabies and Seaside Towns) که به این روش منتشر شده است خاطرات «آلیس جولی» است درباره دومین زایمانی که بچه‌اش مرده به دنیا آمد. «جولی» به هنگام دریافت این جایزه ۳ هزار پوندی با تشکر از انتشارات «آنباند» (Unbound) اظهار کرد که این کتاب اثری بود که کسی حاضر به چاپ آن نبود.

«جولی» که خود رمان‌ و نمایشنامه‌نویس است می‌گوید که «بچه‌های مرده و شهرهای ساحلی، فقط کتاب من نیست بلکه متعلف به تمام کسانی است که این شجاعت را داشتند تا پا پیش گذاشته و با پول خود بگویند که ما به این کتاب باور داریم.» وی می‌افزاید: «مردم می‌پرسند آیا سرمایه‌پذاری عام برای انتشار یک کتاب راهی مطمئن و جدی است؟ و با اطمینان پاسخ می‌دهم که بلی هست.»

این کتاب خاطرات درباره خود نویسنده است که پس از مرده به دنیا آمدن فرزند اولش می‌خواست که بچه دیگری داشته باشد. «جولی» می‌گوید: «این کتاب اثری است درباره حس مادر بودن، اندوه، ناباروری و عشق عجیب من به شهرهای ساحلی رو به زوال انگلستان. این کتاب غم‌انگیزی است اما امیدوارم به همان اندازه زیبا و سرگرم‌کننده باشد.»

«جولی» در مراسم دریافت جایزه ۳ هزار پوندی، با ادای احترام به تمامی مادرانی که فرزندانشان را از دست داده‌اند اظهار کرد: «طی سال‌ها من گفت‌وگوهای بسیاری با والدین داغدیده داشته‌ام و احساس می‌کنم که این کتاب به تمام کسانی که به طور خستگی‌ناپذیری با این موضوع مواجه می‌شوند و کسانی که صدایشان شنیده نمی‌شود تعلق دارد.»

جایزه ۳ هزار پوندی «پن آکرلی» انگلستان هر ساله به بهترین کتاب با موضوع خاطرات و یا زندگی‌نامه تعلق می‌گیرد.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
گلوبایت را در موبایل خودببینید! این وب سایت در تاریخ 1393/08/23 در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است پرداخت با کارت های عضو شتاب accept international payments with bitcoin
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x
()
x