تولید مخمر جدید برای ارائه ی آنتی‌بیوتیک‌های فوق قوی - گلوبایت کتاب
گنجینه نظرات مشتریان
ارسال رایگان محصولات

تولید مخمر جدید برای ارائه ی آنتی‌بیوتیک‌های فوق قوی

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

به گزارش گلوبایت کتاب  و به نقل از ایسنا، بسیاری از باکتری‌های بی‌ضرر به تدریج در مقابل آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم می‌شوند و محققان باید به فکر ارائه شیوه‌های نو برای مقابله با آن‌ها بر آیند.

سازمان بهداشت جهانی سال گذشته هشدار داد که باید داروهای جدیدی جهت مقابله با ۱۲ خانواده باکتری‌ها تولید شوند و مخمر جدید هم روی یکی از این باکتری‌ها آزمایش شد.

با این که این مخمر در مراحل اولیه آزمایشگاهی قرار دارد، تیم علمی معتقد است نویدی برای ساخت داروهای فوق قوی خواهد بود. آن‌ها همچنین معتقدند این مخمر به تولید آنتی‌بیوتیک‌ها و ضدالتهاب‌های قوی می‌انجامد.

مخمر جدید که پنی سیلین تولید می‌کند، در مقابل باکتری streptococcus عملکرد مناسبی از خود نشان داد.

این ماده با استفاده از “پپتیدهای” غیر ریبوزومی” تولید شد و محققان توانستند “دی. ان. ای” باکتری‌ها و قارچ‌ها را وارد آن کرده و مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را روی آن‌ها انجام دهند.

تیم تحقیقاتی معتقد است در آینده این مخمر به مینی‌کارخانه‌ جدیدی تبدیل خواهد شد و به آن‌ها در آزمایش ترکیبات جدید موجود در خانواده “پپتید غیر ریبوزومی” و همچنین تولید داروهایی کمک خواهد کرد که با مقاومت‌های ضدمیکروبی مقابله می‌کنند.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
گلوبایت را در موبایل خودببینید! این وب سایت در تاریخ 1393/08/23 در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است پرداخت با کارت های عضو شتاب accept international payments with bitcoin
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x
()
x