تعامل سازنده صنعت و دانشگاه راه حل تمام مشکلات موجود است - گلوبایت کتاب
گنجینه نظرات مشتریان
ارسال رایگان محصولات

تعامل سازنده صنعت و دانشگاه راه حل تمام مشکلات موجود است

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

تعامل سازنده صنعت و دانشگاه راه حل تمام مشکلات موجود است. به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت چالش عمده کشور را بی‌اعتمادی بخش صنعت به بخش دانشگاه و بالعکس دانست و گفت: بر اساس اعلام صنعتگران یکی از استان‌ها تمام بخش‌های صنعتی این استان دچار مشکل فنی بوده‌اند، ولی تنها یک شرکت حاضر به رفع مشکل خود از طریق دانشگاه‌ها شده است.

دکتر برات قبادیان امروز در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با بیان اینکه در ایران بیش از کشور چین دانشگاه تاسیس شده است، افزود: ایران با دارا بودن ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارای پنج میلیون نفر دانشجو است که حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند و تعامل سازنده صنعت و دانشگاه خیلی ضروری است.

وی با طرح این سوال که چرا با این میزان دانشجو ما دچار مشکلات اساسی در حوزه‌های اقتصادی و محیط‌زیست هستیم، اظهار کرد: مشکل آن است که دانشگاه و صنعت هر کدام راه خود را می‌روند و هر کدام از طرفین به طرف مقابل اعتماد ندارند و تعامل سازنده صنعت و دانشگاه وجود ندارد.

قبادیان خاطرنشان کرد: ما تا به این باور نرسیم که هیچ کشوری توسعه نمی‌یابد، مگر از طریق دانش و کاربردی کردن یافته‌های علمی و همچنین کاربرد فناوری در عرصه‌های مختلف کشور راه به جایی نخواهیم برد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت تغییر رویکرد در بخش‌های مختلف کشور، یادآور شد: ما تا باور نکنیم که باید راه‌هایی که رفته‌ایم، برگردیم و تفکر را در همه امور به کار بندیم، موفق نخواهیم بود.

وی اضافه کرد: بر این اساس در دولت تلاش شده است تا رابطه صنعت و دانشگاه یک رابطه دوستانه باشد و درصدد بودیم تا دیوار بی‌اعتمادی میان دو طرف برداشته شود که در این راستا تفاهم‌نامه‌های زیادی برای حضور دانشجویان در بخش‌های صنعتی و حضور صنعت در دانشگاه‌ها به امضا رسیده است.

قبادیان با اشاره به جلسه‌ای با حضور صنعتگران و دانشگاه‌ها در یکی از استان‌های کشور، یادآور شد: در این جلسه مشاهده کردیم که همه بخش‌های صنعتی آن استان دچار مشکلات صنعتی هستند و تنها یک شرکت به سمت دانشگاه برای رفع مشکل خود رفته است.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم پایه را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
گلوبایت را در موبایل خودببینید! این وب سایت در تاریخ 1393/08/23 در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است پرداخت با کارت های عضو شتاب accept international payments with bitcoin
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x
()
x