تصاویر جلدهای رمان‌های مشهور متحرک شدند - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

تصاویر جلدهای رمان‌های مشهور متحرک شدند

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی
تصاویر جلدهای رمان‌های مشهور متحرک شدند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نشریه «ایندیپندنت»،«خاویر جنسن»، هنرمند شیلیایی، اخیرا تصاویر جلدهای برخی رمان‌های مشهور جهان را گردآوری کرده و آن‌ها را در قالب فرمت GIF به صورت متحرک درآورده و بر روی اینترنت منتشر کرده است.

 

در این کار خلاقانه، به عنوان مثال، دو چشم روی جلد نخستین نسخه کتاب «گتسبی بزرگ» اثر «اسکات فیتزجرالد» به طور ظریفی باز و بسته شده و یا از پیپ تصویر کتاب «شرلوک هلمز» دود بیرون آمده و به آهستگی روی جلد کتابی دیگر را می‌گیرد.

 

«جنسن» تلاش کرده است تا تغییرات ایجاد شده آن‌چنان ظریف اعمال شود که خدشه‌ای به عنصر زیبایی‌شناسانه روی جلد کتاب‌ها وارد نشده و تنها به جذابیت آن‌ها افزوده شود.

 

از دیگر روی جلدهای متحرک خلق شده توسط این هنرمند شیلیایی، می‌توان به روی جلد رمان مشهور «هرمان ملویل» یعنی «موبی‌دیک» (نهنگ سفید) اشاره کرد که در آن دم نهنگ به آهستگی از زیر آب به روی آب می‌آید.

 

«خاویر جنسن» درباره این ابتکار خود گفته است: «می‌خواستم بازنگیری داشته باشم بر رمان‌هایی که زندگی، رویاها و باورهای ما را به موضوعات مختلف جان بخشیدند. کاری که من کردم بازتابی است از آن‌چه که خود من وقتی به روی جلد کتاب‌ها نگاه می‌کردم در تصوراتم شکل می‌گرفت.»(برای دیدن تصاویر روی جلد متحرک اینجا وارد شوید)

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x