تاسیس جایزه‌ای جدید برای تصویرگران کتاب کودک در بزرگداشت ناشری زنده - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

تاسیس جایزه‌ای جدید برای تصویرگران کتاب کودک در بزرگداشت ناشری زنده

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نشریه «تلگراف»، جایزه جدیدی برای نخستین اثر  نویسندگان در حوزه کتاب‌های مصور کودکان تاسیس شد. این جایزه در بزرگداشت «کلاوس فلاژ»، ناشر فعال و پیشکسوت کتاب‌های کودکان اهدا شده و نام کامل آن «جایزه کلاوس فلاژ برای نویسنده تازه‌وارد در حوزه کتاب‌های مصور» است.

این جایزه تنها جایزه‌ ادبی به مبلغ ۵ هزار پوند است که به تازه‌واردان در حوزه تصویرگری کتاب‌های مصور در انگلستان اهدا می‌شود. جایزه «کلاوس فلاژ» توسط گروه برگزار کننده جایزه «برنفورد باووس» برای نویسندگان کتاب کودک که ۷۰ سال از تاسیس آن می‌گذرد مدیریت می‌شود.

«جولیا اکسل‌شیر»، رییس کمیته جایزه «کلاوس فلاژ» گفته است: «انگلستان کشوری بهره‌مند از بهترین تصویرگران کتاب کودک است. بنابراین باید جایزه‌ای برای تصویرگران با استعداد در حوزه کتاب‌های مصور درنظر گرفته می‌شد تا آن‌ها به دیگران معرفی شوند.»

«کلاوس فلاژ» بنیانگذار موسسه انتشاراتی «آندرسون» است که امسال چهلمین سال تاسیس خود را جشن می‌گیرد. «فلاژ» که اکنون ۸۲ سال سن دارد هم‌چنان به‌طور تمام وقت در حوزه کتاب‌های مصور فعالیت داشته و این روزها در تدارک انتشار پاکت‌نامه‌های مصور، ترسیم شده توسط صدها تصویرگری است که با وی کار می‌کنند.

اسامی هیات داوران سال ۲۰۱۶ این جایزه تازه تاسیس در ماه فوریه اعلام خواهد شد و به تصویرگری که برای نخستین بار وارد حوزه کتاب‌های مصور شده و اثر او در سال ۲۰۱۵ در انگلستان منتشر شده تعلق خواهد گرفت.

برپایه این گزارش فهرست نهایی نامزدهای جایزه «کلاوس فلاژ» در اواخر ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) اعلام و برنده نهایی در ماه سپتامبر معرفی خواهد شد.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x