ایده هایپرلوپ برای حمل و نقل زمینی سریع راه گشا خواهد بود - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

ایده هایپرلوپ برای حمل و نقل زمینی سریع راه گشا خواهد بود

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

ایده هایپرلوپ برای حمل و نقل زمینی سریع درباره چیست؟ چهار سال پس از مطرح شدن ایده “هایپرلوپ” از سوی کارآفرین آمریکایی وی در حال استفاده از تونل‌های زیرزمینی خود برای پیشبرد این طرح است.

به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، زمانی که “الون ماسک”(Elon Musk) از ایده هایپرلوپ به عنوان راهی برای حمل و نقل زمینی سریع رونمایی کرد کمتر کسی تصور می‌کرد وی به خاطر دغدغه‌های متعدد کاری بتواند خودش این ایده را به پیش ببرد اما امروز وی همچنان با قدرت در حال پیگیری روند اجرایی شدن این ایده است.

باتوجه به اینکه این ایده در سال ۲۰۱۳ به صورت متن‌باز ارائه شد، استارتاپ‌های زیادی اقدام به طراحی سامانه‌های اختصاصی خود در این زمینه کردند اما این مبدع طرح بود که از همه پیشی گرفت و اولین قدم‌های لازم را برای اجرایی کردن این ایده برداشت.

گیزمگ افزود الون ماسک چندی پیش از ایده جدیدی رونمایی کرد که قصد دارد ایده هایپرلوپ برای حمل و نقل زمینی سریع را در آن پیاده‌سازی کند.

شرکت تونل‌سازی “بورینگ”(Boring) که قرار است یک تونل زیرزمینی بین نیویورک و واشنگتن حفر کند تا مدت زمان سفر زمینی بین این دو شهر که ۳۲۸ کیلومتر از هم فاصله دارند، کاهش یابد، آخرین ایده الون ماسک بوده است که وی اعلام کرده است موافقت مسئولان دولتی را نیز در این زمینه کسب کرده است. ایده هایپرلوپ برای حمل و نقل زمینی سریع پس از آن مطرح شده است.

در بیانیه مربوط به این موافقت که از سوی بورینگ منشر شده، آمده است: در شکرت بوینگ ما قصد داریم تونل‌هایی ارزان‌قیمت با سرعت حفر بالا ایجاد کنیم که در مسیرهای مستقیم مانند نیویورک به واشنگتن امکان رسیدن به سرعت‌های بالای ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت مهیاست. و به علاوه با استفاده از پمپ‌های خلا می‌توان این سرعت را به بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رساند تا ایده هایپرلوپ عملا پیاده‌سازی شود.

در این نوع حمل و نقل کپسول‌هایی در داخل لوله‌هایی که در آن شرایط خلأ حکمفرماست تا اصطکاکی در کار نباشد قرار می‌گیرند که حداکثر سرعتی بالغ بر ۱۲۲۰ کیلومتر بر ساعت دارد. با این سرعت می‌شود ظرف تنها ۳۵ دقیقه از لس‌آنجلس به سان فرانسیسکو رفت. هایپر لوپ با استفاده از فشار هوایی که از عقب وسیله وارد و از خروجی‌های پائین آن به بیرون رانده می‌شود حرکت می‌کند.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم مهندسی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x