اکثر نویسندگان امریکا زیر خط فقر قرار دارند - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

اکثر نویسندگان امریکا زیر خط فقر قرار دارند

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی
اکثر نویسندگان امریکا زیر خط فقر قرار دارند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از هفته‌نامه ناشران امریکا (publishersweekly)، «مری رازنبرگر»، مدیر انجمن نویسندگان امریکا گفته است که نتایج برگرفته از پژوهش درباره درآمد نویسندگان امریکایی تصویر نگران کننده‌ای به دست می‌دهد. وی می‌گوید: «وقتی درباره درآمد نویسندگان سخن به‌میان می‌آید، اخبار خوبی به گوش نمی‌رسد. این بدین معنی است که ناشران باید حق امتیاز بیشتری برای نویسندگان درنظر بگیرند. پرداخت‌ها به نویسندگان از سوی ناشران باید عادلانه‌تر شود در غیر این صورت شاهد پایین آمدن کیفیت آثار خواهیم بود.»

 

پژوهش انجام شده درباره درآمد نویسندگان توسط گروه «کودکس» (Codex Group) با نظرسنجی از ۱۶۷۴ عضو انجمن نویسندگان امریکا انجام شده است که از این تعداد ۱۴۰۶ تن از آنان به طور تمام وقت یا نیمه‌دقت به کار نویسندگی اشتغال دارند. از این تعداد ۸۹ درصد از نویسندگان مورد پرسش قرار گرفته بالای ۵۰ سال سن داشتند.

 

بر مبنای میزان سطح فقر فدرال امریکا، هر شخصی که در طول سال کمتر از ۱۱ هزار دلار درآمد داشته باشد، زیر سطح فقر قرار دارد.


پژوهش انجام شده هم‌چنین نشان می‌دهد که نه تنها بیشتر نویسندگان درآمد کمی از راه نویسندگی کسب می‌کنند بلکه، درآمد بسیاری از آن‌ها از ۱۰ هزار دلار در سال ۲۰۰۹ به ۸ هزار دلار در سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است.

 

در عین حال «رازنبرگر» تاکید می‌کند که نتایج به‌دست آمده میزان تاثیر ورود نرم‌افزارهای دیجیتال را بر کار نویسندگان نیز نشان می‌دهد. در سال ۲۰۰۹ که نخستین پژوهش بر درآمد نویسندگان انجام شد، هنوز کتاب‌های الکترونیک خیلی رایج نشده بودند.

 

مدیر انجمن نویسندگان امریکا می‌گوید که به دلیل فقدان تامین مالی از راه نوشتن، نویسندگان را به روش‌های ترکیبی ترغیب کرده است تا جایی که بیشتر آنان به مولف – ناشر بودن روی آورده‌اند. بر اساس پژوهش انجام شده، ۴ درصد مورد پرسش قرار گیرنده‌ها مولف – ناشر بوده و ۳۳ درصد نیز حداقل یک اثر خود را با هزینه شخصی منتشر کرده‌اند.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x