اعتراض عمومی به بسته شدن ۳۵۰ کتابخانه در بریتانیا - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

اعتراض عمومی به بسته شدن ۳۵۰ کتابخانه در بریتانیا

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ایندیپندنت، «آلن گیبونز»، نویسنده انگلیسی کتاب کودکان معتقد است «بزرگ‌ترین فاجعه قرن» در بریتانیا در حال رخ دادن است. ۳۵۰ کتابخانه در شش سال گذشته در بریتانیا بسته شده است.

در جریان این کاهش بودجه ۸۰۰۰ نفر از کار خود را از دست داده‌اند و ۱۰۰ کتابخانه دیگر قرار است امسال بسته شود. شهرداری موظف است بودجه کتاب‌خانه‌ها را فراهم کند اما وقتی بودجه شهرداری از طرف دولت کاهش می‌یابد شهرداری نیز مجبور است بودجه سازمان‌های تحتِ نظر خود را محدود کند.

بسیاری از کتابخانه‌های موجود نیز دچار کمبود بودجه هستند و مجبورند ساعات کاری کارمندان را کاهش دهند و ساعات کاری کتابخانه را نیز محدود کنند.

«آلن گیبونز» معتقد است: «کتابخانه فقط یک ساختمان نیست بلکه جایی برای آرامش ذهنی و فرار از مشکلات ذهنی است. حتی اگر این آرامش برای مدت کوتاهی طول بکشد. انسان پس از فرار از مشکلات خود با حضور در این مکان و گم شدن در راهروهای کتاب مشکلات خود را به فراموشی می‌سپارد.
بسیاری از مردم ممکن است کتاب نخوانند اما از وجود کتابخانه‌ها در شهر خود لذت می‌برند. به همین دلیل بسیاری از مدافعان کتابخانه‌ها در بریتانیا کمپینی ایجاد کرده‌اند و برای اعتراض به خیابان‌ها رفته‌اند. به نظر می‌آید این مردم هستند که باید به مسئولان یادآوری کنند ارزش و اهمیت کتابخانه‌ها تا چه حد بالاست.‌»

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x