اسپیس‌ایکس یک ماهواره را به مدار زمین‌ثابت برد - گلوبایت کتاب
تماس با گلوبایت
نظرات و دیدگاه مشتریان
ارسال رایگان محصولات

اسپیس‌ایکس یک ماهواره را به مدار زمین‌ثابت برد

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
0 0 رای
رتبه بندی

اسپیس‌ایکس یک ماهواره را به مدار زمین‌ثابت برد. به گزارش گلوبایت کتاب به نقل از ایسنا، شرکت “اسپیس‌ایکس” موشک “بلاک ۵”(block5) را که نسخه جدید فالکون ۹ است و برای انجام ۱۰۰ پرتاب ساخته شده است، برای بار دوم با موفقیت به فضا پرتاب کرد و بر روی زمین فرود آورد.

انگجت، دیشب اسپیس‌ایکس یک ماهواره را به مدار زمین‌ثابت(geostationary orbit) برد، اما این چیزی نیست که این ماموریت را ویژه می‌کند، بلکه موشک حامل آن است.

این شرکت فضایی خصوصی برای اولین بار از تقویت کننده “بلاک ۵” استفاده مجدد کرد که بار قبل برای ارسال ماهواره “بنگلادش” پرتاب شده بود.

“بلاک ۵” نسخه نهایی موشک “فالکون ۹” است که اسپیس‌ایکس انتظار دارد تا ۱۰۰ بار مورد استفاده قرار بگیرد.

پرتاب ماهواره بنگلادش با موشک بلاک ۵ که در ماه مه انجام شد، اولین باری بود که از این موشک در یک ماموریت واقعی استفاده شد.

“اسپیس‌ایکس” مجبور شد پس از فرود، آن را از هم جدا کند تا اطمینان حاصل شود که می‌توان بدون نیاز به تعمیر و نگهداری بین پروازهای آینده، دوباره از آن استفاده کرد.

امید است قبل از اینکه این موشک نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا کند، تا ۱۰ بار از آن استفاده شود.

اینکه تنها ۳ ماه طول کشید تا این تقویت کننده دوباره پرتاب شود، بسیار امیدوار کننده است و می‌تواند آغازگر یک دوره از پروازهای ارزان‌تر با تقویت کننده‌های قابل استفاده مجدد باشد.

اسپیس‌ایکس موشک بلاک ۵ را از پایگاه پرتاب فضایی “مجموعه ۴۰”(Complex 40) در ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب کرد و آن را روی شناور “البته که هنوز عاشقتم”( Of Course I Still Love You) با موفقیت فرود آورد.

اکنون اسپیس‌ایکس به فکر تدارک سومین پرتاب برای این موشک مدرن است.

شما می توانید کتب و مقالات مربوط به علوم مهندسی را از گلوبایت کتاب تهیه کنید و اگر کتاب و مقاله مورد نظرتان موجود نبود از لینک درخواست کتاب نام آن را جهت بررسی برای ما بفرستید.

خواهشمندیم اگر از گلوبایت رضایت دارید به دوستان خود هم معرفی کنید 😊👇
گلوبایت در اینستاگرام گلوبایت در تلگرام
0 0 رای
رتبه بندی
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
بازخوردها
دیدن همه نظرات
0
خوشحال میشیم در مورد این مطلب نظر دهید.x